INFORMACJE O BLOGU

Manifest użytkownika Shrek

Ten manifest użytkownika Shrek przeczytało już 17237 czytelników!
Łącznie swój komentarz zostawiło 0 z nich.

MÓJ BLOG

Jakiś czas temu, próbowałem udowodnić, że determinacja nie ma znaczenia dla rozwoju zawodników. To znaczy, że mała determinacja nie oznacza, że zawodnik rozwinie się słabo.

 

Na rozwój wpływa osobowość!

 

Gra ma kilkanaście (nie wiem dokładnie ile) typów osobowości, w których można znaleźć między innymi: przykładny obywatel, perfekcjonista, profesjonalista, stanowczy, ambitny, zdeterminowany, o żelaznej woli, lojalny, mało ambitny, kapryśny, beztroski, ospały itd.

 

Podejrzewam, że każda osobowość cechuje się średnim poziomem rozwoju – dla przykładnego obywatela będzie to wzrost o 15 CA w ciągu roku, albo o 10 punktów procentowych rozwoju zawodnika (o tym niżej), a już wzrost kogoś o charakterze ambitny będzie tylko 10 CA lub 7 punktów procentowych rozwoju zawodnika. I tak dalej.

 

Oczywiście, osobowości o których wspomniałem, aby się pojawić potrzebują wysokiego poziomu determinacji – i tu jest jej niewątpliwy wpływ o którym wspominał pracownik SI Seb Wassell.

 

A jak to wygląda w przypadku takich samych osobowości, a różnych poziomach determinacji?

 

 

Jak to pokazać? Próbowałem stworzyć kilkunastu zawodników z tym samym poziomem determinacji – do zobaczenia tutaj, lecz nie dało się z tego wyciągnąć zbyt wielu wniosków – co najwyżej, to że maksymalny poziom determinacji nie zawsze ( a na podstawie eksperymentu, można nawet stwierdzić, że rzadko) daje efekt w postaci wyrośnięcia grajka na światowych poziomie. Eksperyment ten nie zakładał jednak innych zmiennych, potrzebnych do rozwoju przede wszystkim profesjonalizm i ambicja.

 

Drogę pokazał mi Mahdi, który na łamach portalu MFM, pokazał eksperyment tutaj, w którym udowadnia, że im wyższa determinacja, tym lepsze rezultaty rozwoju.

 

 

Powtórzmy eksperyment Mahdiego!

 

U mnie powtórzeń będzie więcej – całe trzy.

 

Powtórnie stworzymy klona Juniora Viniciusa, nadamy mu taki sam typ osobowości, a jedyną różnicą będzie poziom determinacji – jeżeli będzie różnica wówczas przyznaje się do błędu, determinacja ma wpływ na rozwój zawodnika. A co jeżeli okaże się, że rozwój zawodników będzie podobny, lub wyższy?

 

 

Trzeba jeszcze skupić się na jednym elemencie eksperymentu:

 

A kolei gdy zawodnik ma potencjał predestynujący go do bardzo dobrego rozwoju, powiedzmy (-10) czyli (170-200), to determinacja na wysokim poziomie - w połączeniu z ukrytymi atrybutami - pozwala mu ten potencjał szybciej i lepiej rozwinąć! Po prostu szybciej staje się lepszym piłkarzem niż ten, co ma niską wartość determinacji.

 

Wszyscy wiemy, co znaczy szybciej, a co znaczy lepiej?

 

Lepiej to znaczy czy będzie miał lepsze wartości atrybuty z gry, czy lepiej to znaczy będzie miał wyższe CA*. A kto rozwinie się lepiej ten co osiągnął poziom CA 150, gdy startował z z poziomu CA 120, czy chłopak, który osiągnął poziom CA 140, ale z poziomu 90?

 

*CA - current ability składający się na obecne atrybuty widzialne z gry, oraz umiejętność gry na różnych pozycjach.

 

A który lepiej się rozwinie – dwóch zawodników startujących z poziomu 120 CA, jeden osiągnie 160, drugi 170, z tym, że ten pierwszy ma PA* 160, a drugi 190.

 

*PA - potential ability - potencjalne umiejętności, czyli maksymalna ilość umiejętności, które piłkarz może uzyskać w grze.

 

Jak to porównać?

 

Proponuje wzór obecne CA dzielone przez PA – będzie to jego procent rozwoju – czyli w jakim stopniu osiągnął swój całkowity potencjał. W tym momencie można porównywać zawodników o różnych CA i PA, oraz liczyć o ile wzrośli w ciągu jednego roku.

 

Jeżeli ktoś ma jakiś inny pomysł jak porównywać ze sobą zawodników o różnym CA i PA, to słucham.

 

 

Tworzymy naszą kopię!

 

1. Problem pierwszy.

 

Opcja duplikuj nie duplikuje wszystkich rzeczy:

 

Pierwszą rzeczą, którą nie duplikuje są przyszłe transfery. Trzeba je ustawić ręcznie. I tu pojawił się pierwszy mój problem.

 

Vinicius Junior przechodzi w 2018 roku do Realu Madryt, Mahdi zmienił termin na rok 2028. Chciałem to samo zrobić z klonem Viniciusa Juniora Det 5 – ustawiłem klub, termin i … gra tego nie widziała.

 

 

Nie wiedząc o co chodzi, zmieniłem klub na FC Barcelonę i nie było już żadnych problemów.

 

Jednak z czasem zacząłem zastanawiać się dlaczego tak się stało i okazało się, że w bazie danych są dwa kluby o nazwie Real Madryt. Real Madryt CFC, oraz Real Madrit Club de Futbol. Oczywiście wpisywałem polską nazwę.

 

 

 

Drugim nie kopiującym się elementem są ulubione zagrania. Zauważyłem to dopiero przy ostatnich próbach. Tym samym kopia z dopiskiem DET 5 jest nieco uboższa. Czy daje to jakieś bonusy oryginalnemu Viniciusowi Juniorowi w postaci dodatkowego CA? Nie wiem.

 

 

 

Czy nie kopiują się jeszcze jakieś rzeczy? Nie wiem.

 

 

Skoro mamy już naszą kopię zobaczmy jak się rozwinie. W przeciwieństwie do Mahdiego datę początkową gry ustawiłem na 21 listopada 2016 roku, tak więc zawodnicy mają pół roku więcej na swój rozwój. Co więcej liga jaka jest symulowana, to Liga Brazylijska - nie wiem czy ma to znaczenie.

 

Aby jak najlepiej pokazać różnice w rozwoju zawodników z każdej próby porobiłem screeny.

 

Porównanie ogólne FM, pokazuje graficzny wykres umiejętności zawodników, oraz porównanie pozycji i ich stopień wytrenowania. Porównanie atrybutów FM, to porównanie samych atrybutów, zaś porównanie atrybutów ukrytych GS, to pokazanie atrybutów ukrytych, oraz obecnego CA i PA. Wszystkie screeny są zrobione z datą 30 czerwca.


 


 

Próba I - KLON


 


 


 


 

Komórki w tabelkach to linki prowadzące do screenów


 


 

Rok

Porównanie ogólne FM

Porównanie atrybutów FM

Porównanie atrybutów ukrytych GS

2017

Ogólne

atrybuty

GS

2018

Ogólne

atrybuty

GS

2019

Ogólne

atrybuty

GS

2020

Ogólne

atrybuty

GS

2021

Ogólne

atrybuty

GS

2022

Ogólne

atrybuty

GS


 

Oryginał

Kopia

Historia występów

Historia występów

Kontuzje

Kontuzje


 

Początkowe atrybuty są takie same – różni ich tylko determinacja, oraz zdolność do adaptacji, która została ustawiona na poziomie losowym. Wszystkie pozostałe atrybuty, poza ulubionymi zagraniami są na takim samym poziomie. Różni ich również poziom PA – oryginał ma PA na poziomie 176, zaś kopia 177. Po pierwszych pół roku przewaga jest minimalna – 129 do 128 dla oryginału, jednak jak pokazuje Genie Scout, oryginał zatracił umiejętność gry jako wysunięty napastnik. Po dwóch latach przewaga oryginału jest w dalszym ciągu, ale ciągle minimalna – 152 do 149. Kolejny rok to znaczny przyrost CA dla oryginału i wyraźna przewaga – 162 do 150 – jednak kopia Viniciusa nauczyła się grać po prawej stronie boiska. Czerwiec roku 2021 to zatrzymanie CA kopii na poziomie 150, oraz delikatny wzrost umiejętności oryginału do poziomu 167. Rok później u obu zawodników nie następuje wzrost CA. TEZA o wpływie determinacji na rozwój potwierdzona!


 

 

PRÓBA II - klon

 

Rok

Porównanie ogólne FM

Porównanie atrybutów FM

Porównanie atrybutów ukrytych GS

2017

Ogólne

atrybuty

GS

2018

Ogólne

atrybuty

GS

2019

Ogólne

atrybuty

GS

2020

Ogólne

atrybuty

GS

2021

Ogólne

atrybuty

GS

2022

Ogólne

atrybuty

GS

 

 

Oryginał

Kopia

Historia występów

Historia występów

Kontuzje

Kontuzje


 

Ponownie zbliżone poziomy PA – oryginał 165, kopia 164. W czerwcu 2017 oryginał mocno wyprzedził swojego klona – osiągając wynik 129 do 123. Rok 2018 to kolejne zwiększenie przewagi – 140 do 131. Co ciekawe według Genie Scouta oryginał stracił umiejętności grania jako napastnik. Czerwiec 2019 to postój umiejętności oryginału i powolny wzrost CA kopii – tym razem 140 do 134. Rok 2020 to kolejne zbliżenie umiejętności obu graczy, w dalszym ciągu z lekką przewagą oryginału. Rok 2021 to wyprzedzenie kopii pod względem CA oryginału 143 do 140, które zostaje utrzymane w 2022 roku – kopia z mniejszą determinacją ma większe CA niż oryginał. Co ciekawe w 2021 nastąpiła poprawy gry kopii na pozycji napastnika, która była na tyle znacząca, że stopień ogrania zmienił się na ciemno zielono, podczas gdy u oryginału, umiejętność grania jako napastnik pozostała w kolorze żółtym! Popatrzcie jeszcze na inne umiejętności determinujące osobowość – poza determinacją takie same.

TEZA o wpływie determinacji na rozwój OBALONA.

 

PRÓBA III - klon

 

Rok

Porównanie ogólne FM

Porównanie atrybutów FM

Porównanie atrybutów ukrytych GS

2017

Ogólne

atrybuty

GS

2018

Ogólne

atrybuty

GS

2019

Ogólne

atrybuty

GS

2020

Ogólne

atrybuty

GS

2021

Ogólne

atrybuty

GS

2022

Ogólne

atrybuty

GS

 

 

Oryginał

Kopia

Historia występów

Historia występów

Kontuzje

Kontuzje

 


 

 

Oryginał – PA 179, kopia zaś 172. Rok 2018 obaj gracze mają podobne CA – 142 do 140, jednak już rok później w 2019 roku oryginał ma o 6 punktów więcej niż kopia. Różnica 6 punktów utrzymuje się w 2020 roku, by w 2021 wzrosła do 8, zaś w 2022 różnica między dwoma graczami wyniosła tylko 7 punktów na korzyść oryginału. W 2019 roku kopia zaczęła coraz lepiej radzić sobie na prawej stronie boiska i tym samym w 2021 miał już jasno zielony stopień ogrania.  Na rozwój zawodników, zapewne miał też duży wpływ poważne kontuzje. Obaj gracze mieli po trzy poważne kontuzje, mimo wszystko rozwinęli się nader dobrze. 

 

Tut jednak ze względu na to, że PA są różne proponuje procentowo zobaczyć jak wygląda rozwój poszczególnych zawodników:

 

Oryginał: 170/179 = 0,9497

Kopia: 163/170 = 0,9476

 

Podobny rozwój, TEZA o wpływie determinacji na rozwój obalona.

 

PRÓBA IV - klon

 

Rok

Porównanie ogólne FM

Porównanie atrybutów FM

Porównanie atrybutów ukrytych GS

2017

Ogólne

atrybuty

GS

2018

Ogólne

atrybuty

GS

2019

Ogólne

atrybuty

GS

2020

Ogólne

atrybuty

GS

2021

Ogólne

atrybuty

GS

2022

Ogólne

atrybuty

GS

 

Oryginał

Kopia

Historia występów

Historia występów

Kontuzje

Kontuzje

 

Oryginał 180 PA, zaś kopia 164.

 

Czerwiec 2017 – taki sam rozwój 129, jednak w 2018 oryginał wygrywa 143 do 139, a w 2019 roku 155 do 148. Rok 2020 to już znacząca przewaga oryginału 166 do 153. Rok 2021 to 170 do 156, zaś w czerwcu 2022 jest dokładnie taka sama.

 

I ponownie pozwólmy sobie na wykorzystanie procentów:

Oryginał: 170/180 = 0,9444

Kopia 156/164 = 0,9512

 

Rozwój podobny.

TEZA o wpływie determinacji na rozwój obalona.

 

Już w pierwszym sezonie zastanowiła mnie jedna sprawa. Wszyscy wiemy, że regularna gra ma wpływ na rozwój. A co jeżeli regularna gra na optymalnej dla piłkarza pozycji, daje większe profity, niż grania na nieznanej, lub słabo znanej dla siebie pozycji? Tym sposobem narodził się pomysł na kolejne trzy próby, tym razem, z zawodnikiem ustawionym na prawej stronie.

 

Sprawdźmy zatem jak będą się rozwijać zawodnicy, jeżeli będą występowali po dwóch stronach boiskach, a więc nie będą sobie wzajemnie zabierali minut gry na optymalnej pozycji.

 

PRÓBA I - lustro


 

Rok

Porównanie ogólne FM

Porównanie atrybutów FM

Porównanie atrybutów ukrytych GS

2017

Ogólne

atrybuty

GS

2019

Ogólne

atrybuty

GS

2020

Ogólne

atrybuty

GS

2021

Ogólne

atrybuty

GS

2022

Ogólne

atrybuty

GS

2023

Ogólne

atrybuty

GS

2024

Ogólne

atrybuty

GS


 

 

Oryginał

Kopia

Historia występów

Historia występów

Kontuzje

Kontuzje

 


 


 

Tym razem większe PA dostał KOPIA 180 do 168. Po pierwszym roku 130 CA do 128 dla oryginału, a już w 2019 roku oryginał ma 158 do 148. W 2022 roku oryginał osiągnął swój PA, podczas gdy oryginał miał zaledwie dwa punkty mniej.

Procentowo Oryginał 168/168 = 1

Kopia 166/180 = 0,933

 

Kto lepiej się rozwinął? Zdecydowanie Oryginał. TEZA o wpływie determinacji na rozwój potwierdzona. Co ciekawe przesymulowałem dwa kolejne lata i okazało się, że CA kopii nie wzrosło nawet o jeden punkt!

 

PRÓBA II - lustro

 

Rok

Porównanie ogólne FM

Porównanie atrybutów FM

Porównanie atrybutów ukrytych GS

2017

Ogólne

atrybuty

GS

2018

Ogólne

atrybuty

GS

2019

Ogólne

atrybuty

GS

2020

Ogólne

atrybuty

GS

2021

Ogólne

atrybuty

GS

2022

Ogólne

atrybuty

GS

 

 

Oryginał

Kopia

Historia występów

Historia występów

Kontuzje

Kontuzje

 

 

Oryginał uzyskał PA na poziomie 183, zaś kopia na poziomie 163. W 2018 roku różnica wynosiła zaledwie 5 punktów na korzyść oryginału. Znaczący jednak skok dało się zobaczyć w 2019 roku. Kopia miała CA na poziomie 145 punktów, natomiast oryginał miał CA na poziomie 158. W roku 2021 różnica w CA wyniosła 20 punktów na rzecz oryginału, by w 2022 roku zmaleć do 19 punktów.

 

Zobaczmy jak wygląda to procentowo:

 

Oryginał 173/183 = 0,9453

Kopia 154/163 = 0,9447

 

TEZA o wpływie determinacji na rozwój obalona.

 

PRÓBA III - lustro


 

Rok

Porównanie ogólne FM

Porównanie atrybutów FM

Porównanie atrybutów ukrytych GS

2017

Ogólne

atrybuty

GS

2018

Ogólne

atrybuty

GS

2019

Ogólne

atrybuty

GS

2020

Ogólne

atrybuty

GS

2021

Ogólne

atrybuty

GS

2022

Ogólne

atrybuty

GS


 


 

Oryginał

Kopia

Historia występów

Historia występów

Kontuzje

Kontuzje

 

Obaj gracze wylosowali ten sam potencjał 184, a już w 2017 roku kopia wygrywał z oryginałem pięcioma punktami. W 2018 roku przewaga wzrosła do 12 puntów, by zmaleć w roku 2019 do 10 punktów, ale już w 2021 przewaga kopii wynosiła tylko 1 punkt. W roku 2022 oryginał wysunął się na przód – miał 159 punktów CA, do 153 kopii (a więc CA w ciągu roku spadło o jeden punkt!). Na rozwój zawodników, zapewne miał też duży wpływ, poważne kontuzje. Obaj gracze mieli po trzy poważne kontuzje, mimo wszystko rozwinęli się nader dobrze, chociaż nie aż tak jak w innych próbach.

 

Ponownie wykorzystajmy procenty:

 

Oryginał - 159/184 = 0,8641

Kopia - 153/184 = 0,8315

 

TEZA o wpływie determinacji na rozwój obalona/potwierdzona?

 

Postanowiłem symulować próbę dalej. W 2026 roku różnica wyniosła 3 punkty na korzyść oryginału. Czy to jest wystarczająco duża różnica by uznać tezę o determinacji za potwierdzoną? A co byłoby w kolejnych 2 – 3 latach?

 

 

Skoro tyle zależy od górnego limitu (im większy, tym rozwija się szybciej) potencjału jaki dany gracz może uzyskać , to może warto i tutaj dać zawodnikom jeden ustalony górny limit.

 

Tak powstała trzecia etap eksperymentu:

 

Lustro z maksymalnym PA - 200.

 

Obaj gracze dostali PA na poziomie 200 czyli maksymalnym, jakie może mieć zawodnik w grze. Tym sposobem, mając taki sam początkowy poziom CA i taki sam poziom PA, bez problemu da się określić, który zawodnik lepiej się rozwijać.

 

Próba 1 - Lustro 200

 

Rok

Porównanie ogólne FM

Porównanie atrybutów FM

Porównanie atrybutów ukrytych GS

2017

Ogólne

atrybuty

GS

2018

Ogólne

atrybuty

GS

2022

Ogólne

atrybuty

GS

 


 

Oryginał

Kopia

Historia występów

Historia występów

Kontuzje

Kontuzje


 

W roku 2022 poziom CA oryginału wynosił 181, przy CA kopii 173. Bardziej rozwinął się oryginał, dlatego TEZA o wpływie determinacji na rozwój potwierdzona.

 

Próba II - lustro 200

 

Rok

Porównanie ogólne FM

Porównanie atrybutów FM

Porównanie atrybutów ukrytych GS

2017

Ogólne

atrybuty

GS

2018

Ogólne

atrybuty

GS

2019

Ogólne

atrybuty

GS

2020

Ogólne

atrybuty

GS

2021

Ogólne

atrybuty

GS

2022

Ogólne

atrybuty

GS

 

 

Oryginał

Kopia

Historia występów

Historia występów

Kontuzje

Kontuzje


 


 

Deklasacja – 190 do 169. TEZA o wpływie determinacji na rozwój potwierdzona.

 

 

Próba III - Lustro 200

 


 

Rok

Porównanie ogólne FM

Porównanie atrybutów FM

Porównanie atrybutów ukrytych GS

2017

Ogólne

atrybuty

GS

2018

Ogólne

atrybuty

GS

2019

Ogólne

atrybuty

GS

2020

Ogólne

atrybuty

GS

2021

Ogólne

atrybuty

GS

2022

Ogólne

atrybuty

GS


 

Oryginał

Kopia

Historia występów

Historia występów

Kontuzje

Kontuzje


 


 

179 – 169 dla oryginału. TEZA o wpływie determinacji na rozwój potwierdzona.

 

Okej. To skoro teza Mahdiego została potwierdzona, sprawdźmy jak wyglądałyby wzrost CA, przy takich samych osobowościach, lecz różnej determinacji.


 

Próba I - Osobowość dosyć ambitna


 

Tym razem obniżymy determinację oryginału do poziomu 14 punktów, zaś kopii do poziomu 1. Tym sposobem, obu zawodnikom nadamy taką samą osobowość – dosyć ambitny. Obu graczom również nadano PA na poziomie 200.


 

Tak prezentuje się oryginał.


 


 

A tak prezentuje się kopia.


 


 

 

Rok

Porównanie ogólne FM

Porównanie atrybutów FM

Porównanie atrybutów ukrytych GS

2017

Ogólne

atrybuty

GS

2018

Ogólne

atrybuty

GS

2019

Ogólne

atrybuty

GS

2020

Ogólne

atrybuty

GS

2021

Ogólne

atrybuty

GS

2022

Ogólne

atrybuty

GS

 

 

Oryginał

Kopia

Historia występów

Historia występów

Kontuzje

Kontuzje


 


 


 

Do czerwca roku 2019 obaj gracze mają osobowość dosyć ambitny, jak rozwijają się w tym czasie?

127 – 129 dla kopii w 2017

 

136 – 133 dla oryginału w 2018.

 

148 – 144 dla oryginału w 2019.

 

Czy różnica 4 punkty to dużo, czy mało?

 

Patrząc na to jak wyglądały różnice między zawodnikami o różnej osobowości w poprzedniej próbie, to są to niewielki różnice.

 

Próba II - osobowość dosyć ambitna

 

 

Rok

Porównanie atrybutów FM

Porównanie atrybutów ukrytych GS

Profil Oryginału

Profil Kopii

2017

atrybuty

GS

Profil

Profil

2018

atrybuty

GS

Profil

Profil

2019

atrybuty

GS

Profil

Profil

2020

atrybuty

GS

Profil

Profil

2021

atrybuty

GS

Profil

Profil

2022

atrybuty

GS

Profil

Profil

 

 

Oryginał

Kopia

Historia występów

Historia występów

Kontuzje

Kontuzje

 

Tak jak w poprzedniej próbie ta sama osobowość została utrzymana do czerwca 2019 roku. Kolejne zdjęcie z roku 2020, pokazuje zmianę osobowości kopii na zrównoważony, tymczasem sam oryginał wciąż pozostał dosyć ambitnym.

 

2017 – remis po 129.

2018 – 137 – 135 dla oryginału

2019 148 – 145 dla oryginału

 

Niewielkie różnice, a różnica w determinacji całkiem spora. Jak to wytłumaczyć?


 


 

To sprawdźmy jak wygląda sytuacja, gdy osobowość nie zależy od determinacji.

 

Jak? Przecież determinacja jest częścią osobowości.

Tak, ale w przypadku osobowości profesjonalista, determinacja może być zarówno na poziomie 1 jak i na poziomie 20.

 

Aby to jednak uzyskać, profesjonalizm musi być na poziomie 17 - 20.


 


 

Próba I - osobowość profesjonalna


 


 


 


 

Rok

Porównanie atrybutów FM

Porównanie atrybutów ukrytych GS

Profil Oryginału

Profil Kopii

2017

atrybuty

GS

Profil

Profil

2018

atrybuty

GS

Profil

Profil

2019

atrybuty

GS

Profil

Profil

2020

atrybuty

GS

Profil

Profil

 

Oryginał

Kopia

Historia występów

Historia występów

Kontuzje

Kontuzje


 

W 1 próbie tylko do 2018 roku udało się utrzymać taki sam poziom osobowości. W 2019 kopia w związku ze spadkiem profesjonalizmu do poziomu 16 został tylko dosyć profesjonalny.

 

Rok 2017 – 134 – 131

Rok 2018 - 149 – 142

 

Klapa.

Teza o tym samym rozwoju przy tej samej osobowości i różnej determinacji obalona.

 

Próba II - osobowość profesjonalna

 

Rok

Porównanie atrybutów FM

Porównanie atrybutów ukrytych GS

Profil Oryginału

Profil Kopii

2017

atrybuty

GS

Profil

Profil

2018

atrybuty

GS

Profil

Profil

2019

atrybuty

GS

Profil

Profil

2020

atrybuty

GS

Profil

Profil


 

Oryginał

Kopia

Historia występów

Historia występów

Kontuzje

Kontuzje


 

Tym razem wybił się oryginał, którego osobowość w 2019 stała się bardzo ambitna ( tak się zastanawiam dlaczego, skoro większą ambicje miał klon?)

 

Rok 2017 – 132 – 132

Rok 2018 – 144 – 144

 

Idealny remis – teza o tym samym rozwoju przy tej samej osobowości i różnej determinacji potwierdzona.

 

Próba III - osobowość profesjonalna

 

Próba, przed którą poprawiłem warunki początkowe – tym razem obaj zawodnicy mieli przypisane takie same ulubione zagrania.

 

 

 

 

Rok

Porównanie atrybutów FM

Porównanie atrybutów ukrytych GS

Profil Oryginału

Profil Kopii

2017

atrybuty

GS

Profil

Profil

2018

atrybuty

GS

Profil

Profil

2019

atrybuty

GS

Profil

Profil

2020

atrybuty

GS

Profil

Profil

 

 

Oryginał

Kopia

Historia występów

Historia występów

Kontuzje

Kontuzje

 

I znowu rok 2018 jest ostatnim rokiem, w którym obaj zawodnicy mają tą samą osobowość. Ponownie wybił się oryginał, który stał się osobowością bardzo ambitną (ale tu przynajmniej ambicja się zgadza)


 


 

Rok 2017 – 133 – 131 dla oryginału

Rok 2018 – 143 – 147 dla kopii.

Rok 2019 – 158 – 157 dla oryginału, jednak tu był już bardziej ambitny.

 

Teza o tym samym rozwoju przy tej samej osobowości i różnej determinacji potwierdzona.

Próba IV - osobowość profesjonalna

 

Rok

Porównanie atrybutów FM

Porównanie atrybutów ukrytych GS

Profil Oryginału

Profil Kopii

2017

atrybuty

GS

Profil

Profil

2018

atrybuty

GS

Profil

Profil

2019

atrybuty

GS

Profil

Profil

2020

atrybuty

GS

Profil

Profil

2021

atrybuty

GS

Profil

Profil

2022

atrybuty

GS

Profil

Profil

 

Oryginał

Kopia

Historia występów

Historia występów

Kontuzje

Kontuzje

 

Tym razem gra mnie zaskoczyła i przez 5 lat osobowość pozostała u obu zawodników taka sama.

 

Efekt – popatrzcie sami:

Rok 2017 – 131 – 132 dla kopii

Rok 2018 – 142 – 143 dla kopii

Rok 2019 – 151 – 154 dla kopii

Rok 2020 – 162 – 160 dla oryginału

Rok 2021 – 170 – 170 REMIS

Rok 2022 – 184 – 181 dla oryginału

 

Teza o tym samym rozwoju przy tej samej osobowości i różnej determinacji potwierdzona.

 

 

Jak oceniacie takie przedstawienie wyników? Czy ktoś uważa, że warto stawiać determinację nad osobowość? Zapraszam do dyskusji.

 

 

 

 

ZDANIEM CZYTELNIKÓW CM REVOLUTION

Możliwość komentowania tylko dla zarejestrowanych użytkowników.
Nie masz konta? Zarejestruj się.

Drogi Rewolucjonisto, prosimy o przestrzeganie regulaminu i zapoznanie się z FAQ

Reklama

Reklama

Zobacz także

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2019 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.