INFORMACJE O BLOGU

Manifest użytkownika Shrek

Ten manifest użytkownika Shrek przeczytało już 3429 czytelników!
Łącznie swój komentarz zostawiło 0 z nich.

MÓJ BLOG

Tak jak pisałem we wcześniejszym wątku, skoro pokazało się potencjalne perełki, to teraz trzeba pokazać co z nich wyrosło.

 

Dla przypomnienia system ocen:

 

 

5 – to zawodnik, który wyrośnie na zawodnika wiodącego w czołowej lidze świata, a także w swojej reprezentacji. Ktoś kto uzyska wartość transferową na poziomie 30 i więcej milionów funtów, a jego transfer będzie w czołówce kwot zakupowych. Ktoś, kto będzie ocierał się o nagrody dla najlepszego gracza ligi/turnieju, oraz będący w najlepszych jedenastkach sezonu.

 

 

 

4 – zawodnik będący solidnym zawodnikiem klubu z czołowej ligi świata, oraz graczem, który może nie jest wiodącym graczem swojej reprezentacji, ale dostaje regularne powołania. Może nie jest wyróżniającym się zawodnikiem w lidze, zawsze jednak będzie mieścił się w jedenastce swojego zespołu.

 

 

 

3 – zawodnik, szerokiej rotacji w klubie z czołowej ligi świata, lub będący solidnym zawodnikiem w pozostałych ligach. Dostający okazyjne powołania do reprezentacji.

 

 

 

2 – zawodnik nie potrafiący przebić się do pierwszego składu i z roku na rok wypożyczony do innych klubów, w efekcie czego nie przedłuża kontraktu z macierzystym klubie i ląduje w słabszych klubach.

 

 

 

1 – zawodnik nie potrafiący się przebić do pierwszego składu, oraz niewzbudzający zainteresowania innych klubów, by przejść do nich na wypożyczenie, w efekcie czego, szybko kończy karierę.

 

A oto nasze perełki, oraz to jak ich sami ocenialiśmy:

 

 

 

Paul Carrmicheal

 

Użytkownik

Ocena gracza

SuperZiemniak

2 – 3

Vilque

2

Shrek

2 – 3

Marfix

1

 

 

W Chelsea nie zrobił kariery, ba nie zadebiutował, ale solidnie przepracował okres trzech lat na czwartym poziomie rozgrywkowym w Bristol Rovers, co zaowocowało wypożyczeniem do belgijskiego Saint – Truidence i Birmingham. Wypłynął dopiero w szkockim Hibernian, co zaowocowało powołaniem i debiutem w reprezentacji Szkocji. Nie jest jeszcze wiodącą postacią reprezentacji, ale Szkocja z nim w składzie zagrała na Mistrzostwach Europy w 2028 roku i zagra na Mistrzostwach Świata 2030. Dobre występy w reprezentacji zaowocowały transferem do West Hamu United, tam jednak jest zmienikiem, a ostatni sezon okrasił dwoma dosyć poważnymi kontuzjami.

Ogólna ocena – pomiędzy 2, a 3 głównie ze względu na częste powołania do reprezentacji – jednak słabszej, niż pierwotna.

 

 

 

Cleber Augusto

 

Użytkownik

Ocena gracza

SuperZiemniak

3

Vilque

4

Shrek

3 – 4

Marfix

5

 

W Belgii zdobył 15 bramek, w Turcji 16 i gdy wydawało się, że potrafi być skutecznym snajperem, to w Santosie i w FC Porto zdobył w ciągu 3 sezonów, 13 bramek. Niezbyt imponujący wynik. Mimo wszystko RB Lipsk wyłożył za niego 22 mln funtów, a ten odwdzięczył się zdobyciem 2 bramek w ciągu dwóch sezonów. Pokazał się dopiero w Sassulo. 21 w pierwszym sezonie, tyle samo w drugim, w połowie trzeciego, zdobył 10 bramek, czym zapracował na transfer do Juventusu. Druga połowa sezonu to tylko 5 bramek, ale już w swoim pierwszym pełnym sezonie zdobył 12 bramek w 21 spotkaniach. Udało się także zaliczyć debiut w reprezentacji Brazylii. Ostatni sezon już był dużo słabszy – 8 spotkań, wszystkie z ławki i zero bramek. Mimo wszystko, kolejny transfer do Southamptonu i statystyki pierwszego sezonu są obiecujące.


Ogólna ocena – między 4, a 3 ze względu na brak powołań do reprezentacji.

 

 

Lee Coates

 

8 wypożyczeń i dopiero Blackburn Rovers zdecydował się wykupić ze Stoke tego lewego obrońcy, z którym zanotował awans do Premier League. Tam zespół utrzymał się zaledwie jeden sezon, a Coates grając tam zaledwie jedną rundę przeszedł do trzecioligowego Sheffield United.

Ogólna ocena – 2.

 

 

Użytkownik

Ocena gracza

SuperZiemniak

3

Vilque

3

Shrek

2

Marfix

2

 

 

 

Naoki Omichi

 

10 lat w jednym klubie! SV Darmstad 98 to nie jest klub, który byłby nawet średniakiem Bundesligi. W ciągu 10 lat 9 lat występował na zapleczu, raz grając w Trzeciej Bundeslidze. Uczestnik Mistrzostw Świata 2026 i 2030 roku, etatowy reprezentant Japonii.

Ogólna ocena – mocna 2, z regularnymi powołaniami do reprezentacji.

 

Użytkownik

Ocena gracza

SuperZiemniak

4

Vilque

2

Shrek

4

Marfix

4

 

Massimo Paton


jeżeli przez 10 lat grasz w swoim macierzystym Toronto, raczej małe szanse na transfer do silnego klubu. Na początku sezonu 25/26 wziął go do siebie Leicaster, a on w 15 meczach (7 z ławki) zdobył 6 bramek. Solidny sezon dał transfer do Bayernu Monachium, gdzie pierwszy sezon miał dosyć udane, niestety kolejne nie były tak udane. Ostatni sezon w Schalke, bramka w co drugim spotkaniu, których byłoby więcej, gdyby nie częste kontuzje.

 

Jest za to fantastycznym napastnikiem w reprezentacji Kanady. Uczestni MŚ 2026, gdzie byli gospodarzem i dzięki dwóm bramkom Paton awansowali z grupy.

Ogólna ocena – 3.

 

 

Użytkownik

Ocena gracza

SuperZiemniak

2 – 3

Vilque

3

Shrek

3

Marfix

3

 

 

 

Borja Romero

58 milionów za obrońce, które dostało Atletico od Manchesteru City, jest wystarczająco rekomendacją, co do jakości tego zawodnika. Do tego 60 występów w silnej reprezentacji Hiszpanii. Uczestnik EURO 2024, MŚ 26, EURO 28 i MS 30.


Ogólna ocena - 5

 

 

 

Użytkownik

Ocena gracza

Marfix

5

SuperZiemniak

5

 

Marcel Bacher

zawodnik sprowadzony z wolnego transferu do Manchesteru City w Obywatelach zadebiutował już w w 2018 roku w Pucharze Anglii. Jednak debiutu w Premier League nie doczekał. Po drodze grał na wypożyczeniu w Huddersfield, Borusii Moenchengladbach, Hamurgerze SV oraz Hajduku Split. Te wypożyczenia skończyły się z transferem do Bayernu Monachium, gdzie nie pokazywał jeszcze pełni swoim umiejętności. Dopiero ostatni sezon, gdy mógł grać jako wysunięty napastnik, spowodował zdobycie dwucyfrowej liczby bramek i transfer do Kogutów z Londynu. Tam po dwóch sezonach został zawodnikiem PSG, gdzie jeszcze bardziej śrubował swoje wyniki strzeleckie.

 

Czołowa postać reprezentacji. Uczestnik EURO 24 (wybrany do jedenastki turnieju), MS 2026, EURO28 i MS 30.


Ogólna ocena 5.

 

 

Użytkownik

Ocena gracza

Marfix

5

SuperZiemniak

3.04.2019

 

Joe O' Connor

lewy obrońca, którego Stoke szybko wypatrzyło w Lincoln City i za 6 milionów wzięło dla siebie. Roczne wypożyczenie, a następnie coraz częstsze występy w Stoke. Za 31,5 miliona funtów jak reprezentant Anglii trafił do Arsenalu Londyn. Uczestnik EURO 24, MS 26, EURO 28 i MS30.

Ogólna ocena – 5

 

 

 

Użytkownik

Ocena gracza

Marfix

5

SuperZiemniak

4

 

 

Birinha

Chelsea kupiła go za 16,5 miliona, ale sprzedała go za 99 milionów do PSG. Ten jeszcze zarobił na swoim graczu sprzedając go do manchesteru City za 103 milionów. Wicemistrz Świata z 20222 roku, uczestni MS w 2026 i 30.

Ogólna ocena – 5.

 

Użytkownik

Ocena gracza

Marfix

5

SuperZiemniak

5

 

 

Milijenko Vizinger


Zawodnik na poziomie Premier League i nawet gdy jego zespół opuszcza elitę, on jest w stanie znaleźć nowego pracodawcę na najwyższym poziomie. Nie był jednak nigdy zawodnikiem klubu z ligowego topu.

 

W reprezentacji ważna postać reprezentacji Chorwacji, która jednak ostatnimi latami nieco dołuje.

Ogólna ocena – 4.

 

 

Użytkownik

Ocena gracza

Marfix

4

SuperZiemniak

4 – 5

 

 

Pierluigi Tiraferri

5 lat dojrzewał by zacząć odgrywać wiodącą rolę w Atalancie Bergamo. A gdy już zaczął grać regularnie, to zdobywanymi bramkami zapracował na transfer do Benfiki Lizbona, a następnie do Juventusu Turyn. W obu tych zespołach sprawdza się znakomicie. I tylko selekcjonerzy reprezentacji Włoch widzą go bardziej jako zawodnika wchodzącego z ławki, niż pierwszy wybór.

Ogólna ocena – 4, a gdyby zaczął częściej grać pierwsze skrzypce w reprezentacji Włoch, byłaby 5.

 

 

 

Użytkownik

Ocena gracza

Marfix

4

SuperZiemniak

3 – 4

 

 

Ladislav Lefevre

solidne trzy lata w Anderlechcie, które zaowocowały transferem do Premier League. Najpierw Tottenham, następnie Liverpool i w obu tych klubach był wyróżniającym się piłkarzem. Podobnie w reprezentacji Belgii, gdzie najpierw był partnerem De Bruyna, a następnie sam wszedł w jego buty i został głównym rozgrywającym reprezentacji, oraz kapitanem.

Ogólna ocena – 5.

 

 

Użytkownik

Ocena gracza

Marfix

4

SuperZiemniak

5

 

 

Falaye Kone

wolno rozkręcał się w Barcelonie, gdzie nie był wyróżniającym się piłkarzem, ale jednym sezonem zapracował sobie na transfer do AS Monaco – drugiej siły w Lidze Francuskiej i jednej z silniejszych ekip na Starym Kontynencie.

 

W reprezentacji kluczowa postać.

Ogólna ocena – 5.

 

Użytkownik

Ocena gracza

Marfix

3

SuperZiemniak

3 – 4

 

 

Samuel Oakley

szybko wyłapany z Blackburn Rovers przez Czerwone Diabły, którym jest wierny przez 11 lat. Oczywiście miał także dwa wypożyczenia, ale dzięki nim zapracował na częstsze występy w macierzystym zespole. Nie jest czołową postacią zespołu, jednak ze względu na ogromną konkurencję na swojej pozycji – Gonzalo Munoz (tutaj jego profil)okupuje pozycje ofensywnego pomocnika, a Czerwone Diabły w ciągu 13 sezonów, 9 krotnie sięgały po tytuł Mistrzowski.

 

W reprezentacji Anglii kluczowa postać, od czasu debiutu w 2025 roku.


Ogólna ocena – 3 ze względu na występy klubowe, ale 5 ze względu na wartość i występy w reprezentacji.

 

Użytkownik

Ocena gracza

Marfix

3

SuperZiemniak

3 – 4

 

 

Dirk Driessen

z macierzystego Anderlechtu był wypożyczany do Lazio, a dzięki dobrej grze w Serie A trafił do Juventusu Turyn, z którego był wypożyczanych do innych klubów, gdzie nie błyszczał. Dopiero Bournemouth zdecydowało się na wykupienie go z Juventusu i na Wyspach dopiero zaczynał grać regularnie i na tyle dobrze, że został powołany do reprezentacji Belgii. Następnie Guigamp – średniak ligi Francuskiej.

 

W reprezentacji regularnie powoływany, ale ostatnimi czasy przegrywał rywalizację z innymi zawodnikami.

Ogólna ocena – mocne 3, a ze względu na reprezentacje 4.

 

 

Użytkownik

Ocena gracza

Marfix

4

SuperZiemniak

4 – 5

 

Bodao

 

6 lat w Vasco da Gama i sprzedaż do Realu Madryt, gdzie stał się znaczącą postacią defensywy Królewskich. Kolejny przystanek do PSG – czołowy zespół na Starym Kontynencie.

 

Podobnie w reprezentacji.

Ogólna ocena – 5.

 

Użytkownik

Ocena gracza

Marfix

3

SuperZiemniak

3

 

Alex Davies

jeżeli jesteś w stanie zostać Królem Strzelców Premier League w wieku 24 lat, to wydaje się, że kariera stoi przed nim otworem. Tymczasem Alex grał dobrze w średnikach angielskich, dla których szczytem jest walka o Ligę Europy, ale nie zainteresował nikogo z wielkich.

 

Podobnie z reprezentacją Anglii – uczestnik Mistrzostw Świata w 2026 roku, ale jak na razie tylko 5 występów w reprezentacji.


Ogólna ocena – 3.

 

 

 

Użytkownik

Ocena gracza

Marfix

3

SuperZiemniak

3

 

 

Gabriel Suleiman

 

dobre występy w Lidze Chorwackiej zapewniły transfer do Belgii, a następnie transfer do Bundesligi, w której, w każdym klubie ( może poza Dortmundem) był solidnym zawodnikiem. Jedyny zawodnik, w wymienionej 18, którego rpowadziłem w klubie – Hoffenheim i byłem mocno rozczarowany, że przeszedł do rywala, z którym walczyłem o Mistrza kraju.

 

W reprezentacji pewne ogniwo defensywy.

Ogólna ocena – 4.

 

 

Użytkownik

Ocena gracza

Marfix

2

SuperZiemniak

3

 

 

 

Jak widać nie wszystkie typy były trafione. Dlatego tak ważne jest, by nie patrzeć na to, z jakiej szkółki pochodzi dany zawodnik, ale to jak jest oceniany jego potencjał i jaką ma szansę na rozwój, zważywszy na jego osobowość.

 

Jeszcze małe wyjaśnienie. Dlaczego nie głosowałem na ostatnią 13? O ile pierwszą 5 poznałem przypadkiem, poprzez nakaz scoutowania co bardziej perspektywicznych zawodników, na wcześniejszym sejwie, tak ostatnią 13 znałem, z gry. Podpatrywałem ich, czy to na Mistrzostwach Świata, czy na Mistrzostwach Europy (jak w przypadku Anglików, czy Hiszpanów, Birinha), czy też wynalazłem ich poprzez szukanie zawodników, mogących wzmocnić moją drużynę (Suleiman, Bacher, Bodao, Belgowie) Dlatego znałem ich atrybutu i widziałem jak się rozwiną, więc nie fair byłoby opisywanie zawodników, o których wiedziałem jak się rozwijają.

 

Mam nadzieję, że się podobało i kto wie, może za jakiś czas stworzę podobny artykuł.


 


Od autora

Korzystając z okazji chciałem wszystkim użytkownikom i graczom Football Managera złożyć najserdeczniejsze życzenia Bożonarodzeniowe. Obyście wolny czas spędzili w gronie najbliższych, a gdy już zasiądziecie przed piłkarskim menadżerem, życzę Wam samych sportowych sukcesów.


 

ZDANIEM CZYTELNIKÓW CM REVOLUTION

Możliwość komentowania tylko dla zarejestrowanych użytkowników.
Nie masz konta? Zarejestruj się.

Drogi Rewolucjonisto, prosimy o przestrzeganie regulaminu i zapoznanie się z FAQ

Reklama

Reklama

Zobacz także

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2020 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.