INFORMACJE O BLOGU

Manifest użytkownika Shrek

Ten manifest użytkownika Shrek przeczytało już 4213 czytelników!
Łącznie swój komentarz zostawiło 0 z nich.

MÓJ BLOG

Wymyślając eksperyment ( możesz go znaleźć TUTAJ), miałem nadzieję na odpowiedzenie na pytanie, które dręczy zapewne wielu FMManiaków – która umiejętność ukryta, profesjonalizm, czy ambicja bardziej wpływa na rozwój zawodników. Do tego chciałem sprawdzić, czy determinacja faktycznie ma wpływ na rozwój gracza.

 

Aby to ocenić zostały stworzonych 49 zawodników w 7 klubach. Wszystkie te kluby mają obiekty młodzieżowe na najwyższym możliwym poziomie – 20. Prosiłem także o to, by każdy z Was zechciał podywagować, które kluby spowodują największy rozwój. Sam obstawiałem Burton Albion jako największego wygranego – najszybciej zaczną grać w seniorskiej piłce, a co za tym idzie najszybciej się rozwiną. Najgorszy progres, obstawiałem wśród zawodników Barcelony. A jak to wyszło?

 

 

Aby mieć najbardziej miarodajne porównanie, symulację powtórzyłem dwukrotnie.

 

 

W obu wypadkach CA graczy było pomiędzy 171 (Anderton i Wojciechowski), a 95 (Lomas).

 

A jak to wyglądało pomiędzy klubami?

 

Największy progres zaliczyli gracze – Tottenhamu Londyn.

 

6 graczy rozwinęła CA w obu przypadkach w zakresach 146 – 171. Wynik 146 zaliczył w drugiej sytuacji Nayim, który miał początkową determinację 17, podczas gdy w pierwszej symulacji rozwinął się na poziom 159! Jedynym graczem, który miał wyraźny problem z rozwojem CA był Vincent Samways – początkowy poziom determinacji – 2. Rozwinął się odpowiednio na poziomie 130 – 1 sym, i 122 2 sym. Nie zaobserwowano za to sytuacji, w której wyższy poziom determinacji powodował wyższy wzrost CA. Co prawda w pierwszej symulacji – Anderton (DET 20), rozwinął się na poziom 171, najwyższy wśród wszystkich zawodników, podczas gdy w drugiej symulacji wyprzedziło go 3 innych piłkarzy Tottenhamu. Odwrotna sytuacja jest z Garry Mabuttem – początkowa DET 5 – spowodowała 3 miejsce w krajowej hierarchii ( 2 symulacja), oraz 5 miejsce (1 symulacja) – w obu przypadkach rozwinął się na poziom 167 i 160. Kolejnym pod względem determinacji w Tottenhamie był Justin Edinburgh (8 DET) – efekt: 3 w 1 symulacji i 2 w drugiej symulacji. Gundi Bergson (11 DET) – 2 w 1 symulacji, 3 w 2 symulacji.

 

 

A jak wyglądały gry poszczególnych zawodników podczas dwóch symulacji:

 

Anderton – 66 w Priemier League i 20 w Europejskich Pucharach podczas pierwszej i 21 w Priemier League i 5 w Europejskich Pucharach podczas drugiej

Nayim - 24 w Priemier League i 6 w Europejskich Pucharach i bez gier podczas drugiej

Durrie – 41 w Priemier League i 6 w Europejskich Pucharach i 4 w Priemier League i 2 w Europejskich Pucharach podczas drugiej

Edinburgh - 24 w Priemier League i 9 w Europejskich Pucharach i 35 w Priemier League i 14 w Europejskich Pucharach podczas drugiej

Mabbut - 6 w Priemier League i 0 w Europejskich Pucharach i 30 w Priemier League i 14 w Europejskich Pucharach podczas drugiej

Bergsonn - 66 w Priemier League i 21 w Europejskich Pucharach i 30 w Priemier League i 9 w Europejskich Pucharach podczas drugiej

Samways – 3 w Priemier League i 0 w Europejskich Pucharach i bez gier podczas drugiej

A może w drugim klubie pod względem rozwoju gracza będzie to wyglądało inaczej?

 

Burton Albion – czyli mój faworyt.

 

Tutaj wyraźnie wybijała się 5 zawodników – osiągnęli oni poziomy CA od 146 – 171.

 

Najlepszym rozwojem w obu symulacjach może się pochwalić Wojcechowski (DET – 20). W symulacji 1 był graczem numer 3 pod względem rozwoju wśród wszystkich graczy (CA 163), podczas gdy w symulacji drugiej zajął najwyższe miejsce podium – CA 171.

 

Pozostali gracze wyróżniający się to:

 

- Adam Kucz (DET 11) – miejsce 2 i 5 w klasyfikacji klubowej

- Tomasz Łapiński (DET 17) – miejsce 4 i 3.

- Daniel Bogusz (DET 14) – 3 i 2

- Marek Bajor (DET 8) - 5 i 4.

 

Ta czwórka graczy miała CA dość mocno zbliżone od 146 – do 153. Tylko Daniel Bogusz w drugiej symulacji osiągnął poziom 164.

 

A co z pozostałą dwójką?

 

Marek Koniarek (DET 5) i Marek Citko (DET 2) zdecydowanie zaniżają poziom, chociaż Marek Koniarek w symulacji drugiej łapie się na miejscu 18 wśród wszystkich zawodników.

 

A jak wyglądają sytuację z ilością gier, jakie rozegrali poszczególni zawodnicy w Burton Albion

 

Wojciechowski – 209 z czego 32 w Championship w pierwszej symulacji i 196 z czego 36 w Ligue One w drugiej symulacji

Łapiński - 211 z czego 44 w Championship w pierwszej symulacji i 200 z czego 39 w Ligue One w drugiej symulacji

Bogusz - 208 z czego 43 w Championship w pierwszej symulacji i 222 z czego 46 w Ligue One w drugiej symulacji

Kucz - 195 z czego 45 w Championship w pierwszej symulacji i 210 z czego 46 w Ligue One w drugiej symulacji

Bajor – 197 z czego 46 w Championship w pierwszej symulacji i 192 z czego 45 w Ligue One w drugiej symulacji

Koniarek - 139 z czego 41 w Championship w pierwszej symulacji i 193 z czego 44 w Ligue One w drugiej symulacji

Citko - 127 z czego 33 w Championship w pierwszej symulacji i 93 z czego 12 w Ligue One w drugiej symulacji

 

Dość mocno widać różnicę w ilości rozegranych gier, a jak wszyscy wiedzą, ilość gry wpływa na rozwój gracza.

 

 

W pierwszej symulacji Burton Albion w ciągu 6 lat dwukrotnie spadł z Championship, a pierwszy spadek zaliczył w pierwszym sezonie symulacji.

 

W drugiej symulacji Burto tylko na rok opuściło szeregi pierwszoligowców, pozostałe sezony grając w Championship. Efekt dłuższej gry na wyższym poziomie widać.

 

Trzecim klubem pod względem hierarchii CA zawodników została Chelsea Londyn – chociaż do ścisłego topu zawodników ( najlepszych 20) przebiło się zaledwie trzech zawodników w pierwszej symulacji, a w drugiej 4.

 

Zawodnicy Ci to:

 

Denis Wise (DET 20)

Greame Le Saux (DET 17)

Graham Stewart (DET 11)

Ian Pearce ( w pierwszej symulacji ma miejsce 22) (DET 14)

 

Denis Wise to bardzo ciekawy przypadek – determinacja 20, spowodowała rozwój CA 151 i 156, ale przy ogólnej liczbie 8 spotkań w pierwszej symulacji i 2 spotkań w PL w drugiej!!! Imponujący rozwój bez gry.

 

Pozostali zawodnicy również nie mieli imponującej liczby występów – Le Saux 4 występów w pierwszej i 8 w drugiej symulacji, Pearce 5 występów w pierwszej i 8 w drugiej symulacji, Stewart – bez występów w pierwszej i 2 w drugiej symulacji.

 

Ciężko się przebić do pierwszego składu Chelsea.

 

W pierwszej symulacji w najlepszej dwudziestce FC Barcelona miała dwóch swoich przedstawicieli, a w drugiej była to tylko jedna osoba. Z kolei Red Bull Salzburg miał jednego przedstawiciela w pierwszej symulacji, a dwóch w drugiej.

 

Obstawiałem, że Barcelona będzie najsłabszym klubem jeśli chodzi o rozwój i ich przedstawicieli będzie się szukać gdzie na dole zestawienia tymczasem ulokowali się oni w środku stawki.

 

Najlepszym rozwojem w obu symulacjach pochwalić się może Jose Maria Bakero – początkowa determinacja 20! 146 spotkań w Barcie B spowodowało rozwój na poziom 146 CA w pierwszej symulacji, a w drugiej symulacji 130 w drugiej drużynie Barcy, bez debiutu w Barcelonie, dało efekt 153 CA.

 

 

Julio Salinas (DET 14) w 1 symulacji osiągnął poziom 135 CA, a w tym czasie rozegrał 160 spotkań w Barcelonie B i 3 w seniorskim zespole. Symulacja nr 2 to 101 spotkań w drużynie B i 2 spotkania w Barcelonie.

 

Pozostałym zawodnikom niewiele zabrakło do załapania się do czołowej 20. Ciekawa sytuacja z Guardiolą ( DET 17) – w drugiej symulacji miał trzeci najlepszy wynik drużynowy, zaś w pierwszej był najgorszy z całej drużyny.

 

Red Bull Salzburg to Jan Wouters ( DET 20), który w pierwszej symulacjach poradził sobie najlepiej, oraz Roland Wohlfarth (DET 17) który w drugiej symulacji był pierwszy w drużynie.

 

Na przeciwnym biegunie znajduje się Manchester City – w pierwszej symulacji na 10 najsłabszych piłkarzy, aż 6 piłkarzy grało w MC, zaś w drugiej sytuacji, całą 7 znalazła się pośród 10 najgorszych.

 

Jedynym zawodnikiem, który wybił się z tej słabości był Ian Brightwell ( DET 17), ale w dalszym ciągu był w piętnastce najgorszych zawodników.

 

Trzeba jeszcze wspomnieć o klubie, o którym nie wspomniałem wcześniej.

 

Manchester United posiada zawodników w czołowej dwudziestce – w symulacji pierwszej jest ich dwóch – Darren Fergusson, oraz Lee Sharpe – odpowiednio na pozycjach 19 i 18, oraz Dion Dublin, który z powodu mojego błędu był wypożyczany do klubów, gdzie sporo grał na drugim poziomie rozgrywkowym w Anglii, co spowodowało u niego duży wzrost CA – 149.

 

W symulacji drugiej w top 20 był tylko Denis Irwin – (DET 8) – osiągnął poziom 139 CA.

 

 

A tutaj macie jeszcze zestawienie tabel z Genie Scouta z symulacji pierwszej:


580


I z symulacji drugiej:

 

Co więc wpływa na rozwój?

 

Im wyższy atrybut profesjonalizmu tym lepiej. Eksperyment udowodnił, że bez profesjonalizmu nie jesteśmy w stanie zbyt dużo osiągnąć. Co więcej – duża ambicja bez profesjonalizmu, może skutkować gorszym efektem, niż w przypadku mniejszego profesjonalizmu i ambicji. (cassus Manchesteru City i Barcelony)

Maksymalny poziom profesjonalizmu, także nie da spodziewanych rezultatów, bez ambicji. ( RB Lipsk)

 

 

Na rozwój zawodników na pewno wpływa ilość występów, oraz to gdzie mają miejsce, (sytuacja z Burton Albion i Tottenhamem, czy sytuacja z Barceloną i Manchester United, gdzie jedni grają na trzecim poziomie rozgrywkowym, a drudzy tylko w meczach U - 23)

Kilka sezonów w Championship daje podobne rezultaty, jak epizodyczne występy w Premier League i Lidze Europy.

 

Pomijając przypadki skrajne (gdzie determinacja wynosi 20), nie został zauważony fakt, by determinacja wpływa na to jak rozwija się dany zawodnik. (aczkolwiek determinacja wpływa na wybór przez AI gracza do składu)

 

 

Mam nadzieję, że eksperyment się spodobał i co nieco wyjaśnił.

 

ZDANIEM CZYTELNIKÓW CM REVOLUTION

Możliwość komentowania tylko dla zarejestrowanych użytkowników.
Nie masz konta? Zarejestruj się.

Drogi Rewolucjonisto, prosimy o przestrzeganie regulaminu i zapoznanie się z FAQ

Reklama

Reklama

Zobacz także

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2020 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.